• bilgi@fizyozone.com
  • +90 533 673 49 96

Schroth: 3 Boyutlu Skolyoz Terapisi

Skolyoz” omurganın kendi ekseni etrafında dönerek, S veya C şeklinde yana eğilmesidir. Doğuştan veya edinsel olabilir. Schroth 3 boyutlu terapi konsepti, skolyozu düzeltmeye yönelik geliştirilen en eski ve en etkili yöntemlerden biridir. Korse ve egzersiz ya da yalnızca egzersiz ile omurgayı ön-arka, yan ve enine kesitsel olmak üzere 3 planda düzeltmeyi hedefler. Bunun için manuel mobilizasyon teknikleri, üç boyutta düzeltici hareket ve nefes egzersizleri kullanır. Büyük-küçük toplar, egzersiz bantları, tırmanma merdivenleri, uzun çubuklar ve pirinç torbaları gibi araçlardan yararlanılır.

Sakarya Skolyoz için bize başvurduğunuzda Schroth konseptine özel fiziksel değerlendirmeleriniz yapılır. Omurgaya yönelik açı ölçümleriniz, skolyometre ve röntgen ile hesaplanır. Skolyoz tipiniz ve uygun terapötik egzersizler belirlenerek form oluşturulur ve terapiye başlanır.

Tecrübeli fizyoterapistleri ile Fizyozone, Sakarya’da Schroth 3 boyutlu terapi konsepti çalışmalarını başlatan ilk kurum olmanın verdiği sorumlulukla, bu konuda bilgilendirme ve toplum bilinci oluşturma çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Konu ile ilgili blog yazımızı okumak için tıklayınız.

 

Schroth 3 boyutlu Skolyoz Terapisi hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.